יום חמישי, 26 במרץ 2015

מוזיקה, גוף, נפש- הורים וילדים


מוזיקה היא אחד האלמנטים המשותפים לכל התרבויות בעולם, בין אם כמאפיינת תרבות ובין אם כמחברת בין עולמות שונים ושפות שונות. מוזיקה היא אלמנט שיוצר מגוון עצום של רגשות- הנאה, שמחה, התלהבות, רגיעה, בהלה, עצב, נעימות ואי- נעימות ועוד.
המוזיקה יכולה לחבר אותנו לגוף שלנו, שהוא הכלי היעיל ביותר לתנועה, עשייה וביטויי רגש, אשר לעתים הולך לאיבוד בחיים עמוסי הקוגניציה, הישיבה המרובה והמכשירים האלקטרוניים.

אני מציעה לכם משחקים שכדאי לשחק עם הילדים. במהלך המשחקים תכירו את העולם הרגשי של הילד/ה שלכם, תציגו בפניהם מוזיקה שאהובה עליכם ותגלו איזו מוזיקה הם אוהבים. יתכן ותחושו מעט מבוכה בהתחלה, אך אנו בטוחים כי היא תתחלף במהרה בשמחה והנאה.
כל המשחקים יכולים להתפתח לכל כיוון אליו תמשכו אותם; כולם עובדים על תנועה, קואורדינציה וקצב. אם תרקדו הרבה גם הלב יודה לכם (:

1. למדו את הילדים צעדים של שיר שאהבתם בעבר.

2. המציאו יחד צעדים לשיר אהוב- על הילד/ה, עליכם.

3. תופפו יחד עם שיר קיצבי על איברים שונים בגוף או על תופים מאולתרים.

4. בחרו שיר עם קצב חזרתי- טנגו/ וולס/ למבדה/ אחר תבקשו מהילדים לזהות את החזרתיות ונסו לרקוד אותו' כפי שהוא באמת, או רק בצעדים שתמציאו, שיחזרו על עצמם, פעם לימין, פעם לשמאל.
איך לרקוד טנגו: 

דוגמא לטנגו: 

איך לרקוד וולס: 

מוסיקה לוולס:

5. נגנו מוזיקה, ריקדו / קיפצו באופן חופשי. כל חצי דקה עצרו את המוזיקה.. על כל המשתתפים לעצור בצורת פסל מצחיק/ של חיה/ בתנוחה בה עמדו.

6. הכירו לילדים שירים אהובים וצעדו בחדר בקצב של המוזיקה, ניתן לשוחח על האמן, על מתי הכרתם לראשונה את השיר, על הרגשות שהשיר מעלה בנו.
לדוגמא, שיר שתמיד משמח אותי:
שיר אהוב (:
7. מתחשק לכם הכיר סוגי מוזיקה חדשים? חפשו שירי קאנטרי וריקדו כמו במערב הפרוע, נגנו מוזיקה הודית וריקדו ריקוד הודי.
שיר הודי:
8. ריקדו עם מטפחות והרקידו אותן לפי הקצב.

9. נגנו מוזיקה רגועה, שיכבו על הגב ונשמו עמוק (:
המלצה: מוסיקה למדיטציה ועוד

10. פשוט רקדו (:


כמה שירים שילדים ואנחנו מכירים ואוהבים:אשמח מאוד לגלות שירים חדשים, שילחו לי תגובות או שימו בעמוד של "טוגי" בפייסבוק, או בקמפיין באינדיגוגו.

רקדו ותהנו :)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה